Nasz innowacyjny produkt
- niskotłuszczowa cebula smażona
Sterylizacja parowa
Proces sterylizacji parowej przeprowadzany jest usługowo w naszej firmie od 1999 roku, przy użyciu w pełni profesjonalnej i nowoczesnej linii technologicznej. Świadczymy usługi w dziedzinie sterylizacji przypraw, ziół, suszonych warzyw oraz grzybów. Także produkty, które mamy w ofercie, mogą być wysterylizowane na życzenie klienta.

Sterylizacja parowa jest to proces technologiczny polegający na niszczeniu mikroorganizmów, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości organoleptycznych surowców.Czynnikiem sterylizującym jest nasycona para wodna w nadciśnieniu od 0,10 do 0,60 bar, o temperaturze od 105 do 400°C. Sterylizacja parowa osiąga efekt jeśli para oddziałuje na sterylizowany towar przez określony czas, od 15 do 60 sekund. System sit dobieranych indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia surowca ma na celu odseparowanie zanieczyszczeń typu piasek i łodyżki. Dzięki zainstalowanym magnesom eliminowane są również ferromagnetyki. Produkt końcowy jest bezpośrednio przed zapakowaniem kontrolowany przez detektor metalu.

Dodatkowo po procesie sterylizacji ma bardziej intensywny kolor (efekt umycia parą). Specyfika procesu pozwala na regulację wilgotności produktu. W zależności od wymagań klienta możliwe jest jej znaczne obniżenie.

Firma Suszarnia Warzyw Jaworski osiągnęła biegłość i pełne zrozumienie zagadnienia sterylizacji parowej, co pozwoliło jej, jako jednej z nielicznych, na przeprowadzanie procesu sterylizacji parowej cebuli, która jest wyjątkowo trudnym do sterylizacji produktem, ze względu na dużą zawartość cukru.

Sterylizacja parą wodną pod ciśnieniem jest metodą optymalną ze względu na skuteczność oraz naturalny charakter. Proces ten w Europie i na świecie stał się standardem obróbki surowców przyprawowych.
SedexKosherTUVFSSC_22000
Suszarnia Warzyw Jaworski Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa | Jaworski Vegetable Drying Plant
Realizacja: Progressiva
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019